Sposób na lagi [dawidrs]

Sposób na lagi [dawidrs]

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu
#20414
1. Wyłączcie wszystkie programy które wykorzystują internet, np: GG, Torrent, AQQ
2. Przeprowadź defragmentację HDD. Dysk działa szybciej - gra działa szybciej
3. Przeskanuj system programami typu Ad-Aware bądź Spy Bot Serach, pozbędziesz się dzięki temu zbędnych rzeczy
4. System Windows rezerwuje dla siebie (aktualizacje) 20% naszego łącza internetowego. Wyłączyć tą opcję można za pomocą programu eXPerience 2.0, bądź wyłączając aktualizacje automatyczne i zaporę systemu. Aby tego dokonać wejdź w narzędzie konfiguracji systemu zakładka usługi. Ja jej używam i jest o niebo lepiej naprawde
5.Zmniejsz liczbę ikon na pulpicie. Najlepiej tworząc folder do którego wszystkie pliki z pulpitu zostaną przeniesione.
6. Usunięcie ciasteczek z przeglądarek.
7. Calkowite sformatowanie komputera.
8. Można także przełączyć z 32 bitów na 16 bitów, czasami poprawa jest zaskakująca. PRAWY przycisk myszy, właściwości-->ustawienia-->Jakość kolorów, rozwijamy paseczek i przełączamy na 16.
9. Zmiana przeglądarki. Polecałbym jeszcze wziąć MaxThona, po prostu genialna przeglądarka
:) www.dobreprogramy.pl/Maxthon,Program,Windows,13264.html - Link do pobrania

Teraz na GOOGLE CHROME:
1. Wpiszcie w pasek adresu chrome://plugins
2. Wyłączcie wszystkie wtyczki, zostawcie adobe'a. I teraz jest pytanie - jakiego adobe'a? Na 16 strasznie tnie, polecam 15, bardzo fajnie chodzi.
3. Tutaj możecie pobrać sobie wtyczkę jaką chcecie, 14-15 te bierzcie, bo 16 to poprostu według mnie syf. en.softonic.com/s/adobe-flash-player-15-free-download
4. Wszystko powinno wyglądać tak jak tutaj zapodaj.net/eaeceffc6de5f.bmp.html


Możesz jeszcze włączyć przyspieszenie sprzętowe. W tym celu wchodzisz na tor, klikasz prawym klawiszem myszy, wybierasz opcje ustawienia, szukasz opcji "wyświetlacz" i zaznaczasz opcję "włącz przyspieszenie sprzętowe". Odrazu można też zwiększyć limit danych przychowywanych przez maxa na naszym komputerze robi sie to podobnie jak przyspieszanie sprzetowe z tym że zamiast opcji "wyświetlacz" szukamy opcji "magazyn lokalny" i przesuwamy suwak na maksa ~~ Sposób by Radwanek21
Ostatnia9 lata 9 miesiąc temu edycja: dawidrs od.
The following user(s) said Thank You: AoW, Kasztashi

Please Zaloguj to join the conversation.

Re: Odp: Sposób na lagi [dawidrs]

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu
#20417
dawidrs napisał: Czas odkopać temat bo wielu zawodników (w tym ja :D) skarży się na lagi. Kombinowałem już z lagami i wreszcie udalo mi się znaleźć kilka sposóbów, w tym niektore trochę przestarzałe. Niektóre z internetu :D


1. Wyłączcie wszystkie programy które wykorzystują internet, np: GG, Torrent, AQQ
2. Przeprowadź defragmentację HDD. Dysk działa szybciej - gra działa szybciej
3. Przeskanuj system programami typu Ad-Aware bądź Spy Bot Serach, pozbędziesz się dzięki temu zbędnych rzeczy
4. System Windows rezerwuje dla siebie (aktualizacje) 20% naszego łącza internetowego. Wyłączyć tą opcję można za pomocą programu eXPerience 2.0, bądź wyłączając aktualizacje automatyczne i zaporę systemu. Aby tego dokonać wejdź w narzędzie konfiguracji systemu zakładka usługi. Ja jej używam i jest o niebo lepiej naprawde

Teraz na GOOGLE CHROME:
1. Wpiszcie w pasek adresu chrome://plugins
2. Wyłączcie wszystkie wtyczki, zostawcie adobe'a. I teraz jest pytanie - jakiego adobe'a? Na 16 strasznie tnie, polecam 15, bardzo fajnie chodzi.


Bardzo ładny poradnik jednak bym zwrócił bym uwagę na jeszcze jedną rzecz. :)

Zmniejsz liczbę ikon na pulpicie.Najlepiej tworząc folder do którego wszystkie pliki z pulpitu zostaną przeniesione.
Ostatnia9 lata 9 miesiąc temu edycja: Kasztashi od.
The following user(s) said Thank You: AoW

Please Zaloguj to join the conversation.

Re: Odp: Sposób na lagi [dawidrs]

9 lata 9 miesiąc temu
#20421
Kasztashi napisał:
dawidrs napisał: Czas odkopać temat bo wielu zawodników (w tym ja :D) skarży się na lagi. Kombinowałem już z lagami i wreszcie udalo mi się znaleźć kilka sposóbów, w tym niektore trochę przestarzałe. Niektóre z internetu :D


1. Wyłączcie wszystkie programy które wykorzystują internet, np: GG, Torrent, AQQ
2. Przeprowadź defragmentację HDD. Dysk działa szybciej - gra działa szybciej
3. Przeskanuj system programami typu Ad-Aware bądź Spy Bot Serach, pozbędziesz się dzięki temu zbędnych rzeczy
4. System Windows rezerwuje dla siebie (aktualizacje) 20% naszego łącza internetowego. Wyłączyć tą opcję można za pomocą programu eXPerience 2.0, bądź wyłączając aktualizacje automatyczne i zaporę systemu. Aby tego dokonać wejdź w narzędzie konfiguracji systemu zakładka usługi. Ja jej używam i jest o niebo lepiej naprawde

Teraz na GOOGLE CHROME:
1. Wpiszcie w pasek adresu chrome://plugins
2. Wyłączcie wszystkie wtyczki, zostawcie adobe'a. I teraz jest pytanie - jakiego adobe'a? Na 16 strasznie tnie, polecam 15, bardzo fajnie chodzi.


Bardzo ładny poradnik jednak bym zwrócił bym uwagę na jeszcze jedną rzecz. :)

Zmniejsz liczbę ikon na pulpicie.Najlepiej tworząc folder do którego wszystkie pliki z pulpitu zostaną przeniesione.

Możesz jeszcze włączyć przyspieszenie sprzętowe (na moim starym kompie pomagało) w tym celu wchodzisz na tor, klikasz prawym klawiszem myszy, wybierasz opcje ustawienia, szukasz opcji "wyświetlacz" i zaznaczasz opcję "włącz przyspieszenie sprzętowe". Odrazu można też zwiększyć limit danych przychowywanych przez maxa na naszym komputerze robi sie to podobnie jak przyspieszanie sprzetowe z tym że zamiast opcji "wyświetlacz" szukamy opcji "magazyn lokalny" i przesuwamy suwak na maksa :)
The following user(s) said Thank You: AoW, dawidrs

Please Zaloguj to join the conversation.

Re: Odp: Sposób na lagi [dawidrs]

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu
#20427
Można jeszcze wyłączyć w menadzeże zadań explorer.exe , pulpit jest wtedy czysty ;)

ale na lagsy i tak to nie pomaga :laugh:
Ostatnia9 lata 9 miesiąc temu edycja: arek12 od.

Please Zaloguj to join the conversation.

Re: Odp: Sposób na lagi [dawidrs]

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu
#20430
Arku, to po co dajesz to skoro nie pomaga.. -.-

1. Zmiana przeglądarki (odpowiednio Mozilla, Opera, Chrome)
2. Usunięcie ciasteczek z przeglądarek
3. Calkowite sformatowanie komputera
4. Można także przełączyć z 32 bitów na 16 bitów, czasami poprawa jest zaskakująca. PRAWY przycisk myszy, właściwości-->ustawienia-->Jakość kolorów, rozwijamy paseczek i przełączamy na 16.

Te podpunkty dodaję do poradnika. Został dodany także sposób radwanka

@Refresh - Polecałbym jeszcze wziąć MaxThona, po prostu genialna przeglądarka
:) www.dobreprogramy.pl/Maxthon,Program,Windows,13264.html - Link do pobrania
Ostatnia9 lata 9 miesiąc temu edycja: dawidrs od.

Please Zaloguj to join the conversation.

Re: Odp: Sposób na lagi [dawidrs]

9 lata 8 miesiąc temu
#20872
Ja polecam ścignac przegladarke QtWeb . Nie ma mozliwosci zeby lagowalo poniewaz przegladarka ta jest mocno okrojona. Polecam do maxa. Minusy to brak polskiej wersji . Nie da sie pisac wiekszosci polskich znakow ,co widac u mnie,ale pod wzgledem plynnosci maxa rewelka.
Ewentualnie mozecie sprobowac przegladarki K-Meleon, lub Mozilla Firefox Light.

Please Zaloguj to join the conversation.

Czas generowania strony: 0.350 s.
Zasilane przez Forum Kunena